Copii cu autism
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 despre tonotil

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
viata9

viata9


Mesaje : 12
Data nasterii : 01/03/1986
Data de inscriere : 08/06/2011
Varsta : 38

despre tonotil Empty
MesajSubiect: despre tonotil   despre tonotil I_icon_minitimeVin 28 Sept 2012 - 13:14

Cat tonotil se poate da copilului pe an? Eu am inteles ca maxim 3 cutii, voi ce stiti?
Sus In jos
monica1968




Mesaje : 365
Data de inscriere : 05/10/2011
Localizare : Bucuresti

despre tonotil Empty
MesajSubiect: Re: despre tonotil   despre tonotil I_icon_minitimeVin 28 Sept 2012 - 21:58

OOO eu ii dau in reprize 10 zile tonotil urmatoarele 20 vitamine b complex...
Sus In jos
viata9

viata9


Mesaje : 12
Data nasterii : 01/03/1986
Data de inscriere : 08/06/2011
Varsta : 38

despre tonotil Empty
MesajSubiect: Re: despre tonotil   despre tonotil I_icon_minitimeSam 29 Sept 2012 - 10:54

da dar luna urmatoare nu-i mai poti da? copilul meu reactioneaza f bn dupa tonotil dar nu stiu cat anume i-as putea da
Sus In jos
ani

ani


Mesaje : 703
Data nasterii : 28/02/1981
Data de inscriere : 01/08/2010
Varsta : 43
Localizare : bucuresti

despre tonotil Empty
MesajSubiect: Re: despre tonotil   despre tonotil I_icon_minitimeSam 29 Sept 2012 - 11:17

noi aveam un grafic asa:10 zile tonotil(o sticluta dimineata),20 zile complex b - timp de 3 luni.Din trei in trei luni mergeam la control si dr hotara ce anume ii mai dam.Cel mai bine intrebi un dr,chiar medicul de familie te poate lamuri.Nu reactioneaza fiecare copil la fel,de multe ori uitam celelalte reactii din dorinta de ai ajuta pe partea psihica.De ex. tonotilul da pofta de mancare,il poate ajuta dar fi atenta si la greutatea lui.Te sfatuiesc sa intrebi un medic.
Sus In jos
monica1968




Mesaje : 365
Data de inscriere : 05/10/2011
Localizare : Bucuresti

despre tonotil Empty
MesajSubiect: Re: despre tonotil   despre tonotil I_icon_minitimeDum 30 Sept 2012 - 7:58

fac acest tratament de 1 an si 3 luni. si il continui asami s-a rec de dr. paralel am si tratamnt homeopat de la Dr Naghiu. Am incercat si alti aminoacizi( neurooptimizer) dar s nui-a priit.
Sus In jos
angela

angela


Mesaje : 485
Data de inscriere : 01/08/2010

despre tonotil Empty
MesajSubiect: Re: despre tonotil   despre tonotil I_icon_minitimeDum 30 Sept 2012 - 22:53

la tonotil se da 3 luni a cate 10 zile pe urma 3 luni pauza
Sus In jos
Continut sponsorizat





despre tonotil Empty
MesajSubiect: Re: despre tonotil   despre tonotil I_icon_minitime

Sus In jos
 
despre tonotil
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» despre Risaturn si Tonotil
» ce parere aveti de Tonotil?
» DESPRE...PUBERTATE
» DESPRE RISPOLEPT
» Despre Acatiste.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Clinica virtuala :: Diagnostic si tratament.-
Mergi direct la: