Copii cu autism
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 ce tratament sa ii dau copilului meu ?

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
voichitabora




Mesaje : 1
Data de inscriere : 10/03/2014

ce tratament sa ii dau copilului meu ? Empty
MesajSubiect: ce tratament sa ii dau copilului meu ?   ce tratament sa ii dau copilului meu ? I_icon_minitimeLun 10 Mar 2014 - 0:46

Copilul meu are 16 ani,nu vorbeste,are pampers si face crize covulsive de cate ori raceste(ceea ce este foarte des).Are si reactii de autoagresiun,se musca de mana,striga si tranteste obiectele din jur.Prefera sa stea singur,butoneaza televizorul,calculatorul,intrerupatorul.Cand se simte bine e vesel,zambeste,ii plac mult reclamele si il iubesc enorm.Uneori am impresia ca intelege foarte multe,dar e greu sa-i captez o perioada mai lunga atentia.Acum ii dau SEdativ PC,il mai linisteste ,dar nu suficient.Va rog ajutati-ma cu sfaturi din experienta voastra,ce faceti atunci cand va pierdeti orice licar de speranta.
Sus In jos
anasperanta
Admin
anasperanta


Mesaje : 679
Data nasterii : 18/06/1974
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 49

ce tratament sa ii dau copilului meu ? Empty
MesajSubiect: Re: ce tratament sa ii dau copilului meu ?   ce tratament sa ii dau copilului meu ? I_icon_minitimeLun 10 Mar 2014 - 7:44

Voichita,e atat de greu sa dai o "speranta" cuiva care o pierde...am pierdut-o si eu de cateva ori dar am inteles ca speranta pentru mine e a accepta totul in  liniste...ptr fetita mea am luptat mult sa nu ii mai dau medicamente si lucrul acesta mi sa confirmat ca nu am gresit, fiecare deznadejde ca progresul era mic ma intarea sa nu ma mai intorc la acele medicamente care nu o tineau intr-o stare mai buna...in ultimul timp am incercat homeopate ptr rezolvarea altor probleme de sanatate a fetitei mele si doctorita ii da si ptr starile de autism cate ceva cu speranta ca se vor mai diminua...am acceptat ajutorul si vad ca nu sunt stari negative...acum e cu un autism moderat.
Mai sunt mamici aici pe forum care au copii care fac in pampers ...citeste la "jurnalul copilului meu", jurnalul lui "Gabriel" ..si ai sa ii cunosti si pe mamica si pe copil asa cum sunt ....
 ce tratament sa ii dau copilului meu ? 800181
Sus In jos
https://autism.forumgratuit.ro
zoli




Mesaje : 5
Data nasterii : 11/03/1972
Data de inscriere : 19/11/2011
Varsta : 52
Localizare : MEDIAS

ce tratament sa ii dau copilului meu ? Empty
MesajSubiect: Re: ce tratament sa ii dau copilului meu ?   ce tratament sa ii dau copilului meu ? I_icon_minitimeLun 10 Mar 2014 - 8:19

Incearca pentru raceli colostrum cu probiotice de la child life
Sus In jos
beddyz22

beddyz22


Mesaje : 87
Data nasterii : 08/10/1984
Data de inscriere : 03/04/2012
Varsta : 39
Localizare : Oradea

ce tratament sa ii dau copilului meu ? Empty
MesajSubiect: Re: ce tratament sa ii dau copilului meu ?   ce tratament sa ii dau copilului meu ? I_icon_minitimeLun 10 Mar 2014 - 20:56

Buna,
si eu cred ca ar fi cel mai bine sa dai homeopate,nu are efecte secundare si ajuta mult.Pt.imunitate noi folosim picaturi de Coacaz negru,Maces si Mesteacan Pufos si ajuta mult,daca cumva totusi e racit in 2 zile scapam de raceala.Dar cel mai bine daca gasesti un medic homeopat bun.
Sus In jos
ani

ani


Mesaje : 703
Data nasterii : 28/02/1981
Data de inscriere : 01/08/2010
Varsta : 43
Localizare : bucuresti

ce tratament sa ii dau copilului meu ? Empty
MesajSubiect: Re: ce tratament sa ii dau copilului meu ?   ce tratament sa ii dau copilului meu ? I_icon_minitimeJoi 13 Mar 2014 - 11:26

Am avut norocul sa intalnesc terapeuti care cred ca nu conteaza varsta la care incepi terapia,conteaza sa faci ceva pt a imbunatati situatia.Si am avut noroc sa ma nasc 90% optimista,restul de 10% o ia in fata cand sunt extrem de obosita si atunci mananc ciocolata,care de altfel nu e preferata mea dar imi da o stare de bine.Eu vreau sa inteleg intai ce vrei sa schimbi ca sa stim ce sfaturi sa-ti dam.Vrei sa scapi de pampers?Nici eu nu credeam ca mai scap dar am reusit.Cu crizele convulsive nu ma pricep dar sunt mamici care iti pot impartasi experienta lor.Orice intrebare te framanta,cineva va gasi raspunsul.
Daca ai pierdut speranta...sa sti ca se poate si mai rau de atat.Ai nevoie de un umar pe care sa plangi?suntem aici,toate trecem prin aceleasi stari:deznadejde,disperare,speranta,furie,ca sunt mici sau mari,grijile noastre sunt cam aceleasi.Dar toate intindem o mana sa ajutam.Ma gandesc ca treceti printr-o criza si asta e motivul pt care iti pierzi speranta,sau asa simti,ca de pierdut nu ai pierdut-o daca ne-ai scris.Te rog sa ne scri,capul sus si privirea inainte,ne stergem lacrimile si o luam de la capat! ce tratament sa ii dau copilului meu ? 413623
Sus In jos
Continut sponsorizat





ce tratament sa ii dau copilului meu ? Empty
MesajSubiect: Re: ce tratament sa ii dau copilului meu ?   ce tratament sa ii dau copilului meu ? I_icon_minitime

Sus In jos
 
ce tratament sa ii dau copilului meu ?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Sa ne cunoastem. :: Jurnalul copilului meu. :: Intrebari necesare pentru copil.-
Mergi direct la: