Copii cu autism
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 SPORTUL LA COPIII CU AUTISM

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
gabi.b
Admin
gabi.b


Mesaje : 1246
Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 54
Localizare : ORADEA

SPORTUL LA COPIII CU AUTISM Empty
MesajSubiect: SPORTUL LA COPIII CU AUTISM   SPORTUL LA COPIII CU AUTISM I_icon_minitimeJoi 11 Noi 2010 - 10:56

Urmaresc cu mare interes posturile unui profesor de educatie speciala ( probabil profesor de sport) care pune mare suflet in programe de sport pentru copii cu autism . Doamne cat de bine ar sa avem in fiecare oras o initiativa similara !

Aici este adresa site-ului lor

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
iulia




Mesaje : 506
Data nasterii : 10/07/1967
Data de inscriere : 20/09/2010
Varsta : 56
Localizare : ORADEA

SPORTUL LA COPIII CU AUTISM Empty
MesajSubiect: Re: SPORTUL LA COPIII CU AUTISM   SPORTUL LA COPIII CU AUTISM I_icon_minitimeJoi 11 Noi 2010 - 23:55

CE FAIN !
Sus In jos
camel

camel


Mesaje : 946
Data de inscriere : 31/07/2010

SPORTUL LA COPIII CU AUTISM Empty
MesajSubiect: Re: SPORTUL LA COPIII CU AUTISM   SPORTUL LA COPIII CU AUTISM I_icon_minitimeLun 22 Noi 2010 - 1:39

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

imi permit sa pun si eu la acest topic link cu filmuletele "sportive" ale grupei mici din SOS BIHOR

gabi las la asociatie dvd cu filmarea completa..daca vrei sa mai selectezi secvente si cu ceilalti copii...ce se vede aici sunt preponderent cu ai mei, fiind postare pe blogul lor
Sus In jos
gabi.b
Admin
gabi.b


Mesaje : 1246
Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 54
Localizare : ORADEA

SPORTUL LA COPIII CU AUTISM Empty
MesajSubiect: Re: SPORTUL LA COPIII CU AUTISM   SPORTUL LA COPIII CU AUTISM I_icon_minitimeLun 22 Noi 2010 - 4:25

S. U. P.E.R. :D
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
camel

camel


Mesaje : 946
Data de inscriere : 31/07/2010

SPORTUL LA COPIII CU AUTISM Empty
MesajSubiect: Re: SPORTUL LA COPIII CU AUTISM   SPORTUL LA COPIII CU AUTISM I_icon_minitimeLun 22 Noi 2010 - 5:23


gabi, daca o sa vezi dvd-ul complet..o sa-l vezi pe antoniu ce "perfect de perfect" face toate exercitiile...chiar daca el s-a alaturat mai tarziu grupului nostru, a recuperat pe parcurs..pacat ca nu i-am prins la filmare si pe ceilalti 4 copii care vin in grupa noastra

am uitat sa multumesc operatorului care a filmat...domnul care ne asigura accesul in asociatie a filmat...foarte rabdator a fost si amabil....cred ca acum in sfarsit a vazut si dansul ce-i cu uralele ce se aud din sala...caci noi tot pe dansul il prindem pe tura
Sus In jos
iulia




Mesaje : 506
Data nasterii : 10/07/1967
Data de inscriere : 20/09/2010
Varsta : 56
Localizare : ORADEA

SPORTUL LA COPIII CU AUTISM Empty
MesajSubiect: Re: SPORTUL LA COPIII CU AUTISM   SPORTUL LA COPIII CU AUTISM I_icon_minitimeMar 23 Noi 2010 - 4:21

......cu specificatia ca dna cu chipiu e chiar Cami, care are deja ton de terapeut expert!!
Poti da lectii .....multor terapeute Cami !
Sus In jos
camel

camel


Mesaje : 946
Data de inscriere : 31/07/2010

SPORTUL LA COPIII CU AUTISM Empty
MesajSubiect: Re: SPORTUL LA COPIII CU AUTISM   SPORTUL LA COPIII CU AUTISM I_icon_minitimeMar 23 Noi 2010 - 5:14

iulia, de ce umbli cu desconspirari de astea? ca si asa ma sperie vocea de nazist ce se aude pe filmare...ce-i drept exista o deformare din cauza ecoului salii, de suna asa metalizata si autoritara...dar adevarat ca si de la atata urlat zilnic, cam asta a ajuns vocea mea "zilnica"
Sus In jos
angela

angela


Mesaje : 485
Data de inscriere : 01/08/2010

SPORTUL LA COPIII CU AUTISM Empty
MesajSubiect: Re: SPORTUL LA COPIII CU AUTISM   SPORTUL LA COPIII CU AUTISM I_icon_minitimeMar 23 Noi 2010 - 8:48

bineinteles ca si eu te-am recunoscut
dar am ... :silent: :silent: :silent:
in schimb am ramas socata de cat de mult sau inaltat copii tai
pe antonia aproape ca nu am recunoscut-o, este cat diana de inalta iar tudor ma socat cu totul
daca eram si noi in oradea faceam parte si noi din acest grup si veneam cu placere la terapie
offfff,daca era macar jumate din distanta faceam naveta in vinerea cand se reunea grupul
asta e
dar fii fara grija ca sunt pe urmele tale :lol: :lol: :lol:
Sus In jos
iulia




Mesaje : 506
Data nasterii : 10/07/1967
Data de inscriere : 20/09/2010
Varsta : 56
Localizare : ORADEA

SPORTUL LA COPIII CU AUTISM Empty
MesajSubiect: Re: SPORTUL LA COPIII CU AUTISM   SPORTUL LA COPIII CU AUTISM I_icon_minitimeMier 24 Noi 2010 - 0:36

Cami, eu te admir enorm, si faptul ca deja stii cum sa actionezi ...ce mai esti tare!
Vorbesc foarte serios cand spun ca poti da lectii......
Daca copii tai vor fi ok, terapia POATE deveni o a doua ta meserie !!!
Te platim gras.... :D
Sus In jos
Continut sponsorizat





SPORTUL LA COPIII CU AUTISM Empty
MesajSubiect: Re: SPORTUL LA COPIII CU AUTISM   SPORTUL LA COPIII CU AUTISM I_icon_minitime

Sus In jos
 
SPORTUL LA COPIII CU AUTISM
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» COPIII CU AUTISM MERG LA SCOALA
» Copiii cu autism spun “Mergem inainte”
» Teoria minții la copiii cu autism. Un ghid practic
» Tehnici logopedice si operantii verbali in lucrul cu copiii cu autism
» Tehnici logopedice si operantii verbali in lucrul cu copiii cu autism

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Clinica virtuala :: Terapii-
Mergi direct la: