Copii cu autism
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 program de invatamant la domiciliu...stie cineva?

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
maria

maria


Mesaje : 252
Data nasterii : 04/09/1970
Data de inscriere : 09/05/2011
Varsta : 53
Localizare : TG NEAMT

program de invatamant la domiciliu...stie cineva? Empty
MesajSubiect: program de invatamant la domiciliu...stie cineva?   program de invatamant la domiciliu...stie cineva? I_icon_minitimeMier 11 Mai 2011 - 8:39

multumesc ma doare sufletul la gandul ca vine vacanta apoi toamna si nu stiu unde il voi inscrie stie cineva de programul invatamant la domiciliu _! dna Director m a incurajat azi ca Edi progreseaza si ar trebui sa merg la protectia copilului sa infiinteze o clasa doar cu 6 copii voi merge si acolo Ce parere aveti de biorezonanta stiti ceva_<
Sus In jos
camel

camel


Mesaje : 946
Data de inscriere : 31/07/2010

program de invatamant la domiciliu...stie cineva? Empty
MesajSubiect: Re: program de invatamant la domiciliu...stie cineva?   program de invatamant la domiciliu...stie cineva? I_icon_minitimeMier 11 Mai 2011 - 9:04

eu doar aici am gasit singura referire la program de invatamant la domiciliu pentru copil autist

Comentariu scris de Mihaela
Publicat la data de 28.11.2010, ora 4:20 pm
Am reusit dupa 2 ani de lupte cu ISJ sa obtinem invatamant la domiciliu pentru un copil cu autism. A fost nevoie de rabdare si perseverenta. Nu voiau pentru ca in lege scrie ca se acorda copiilor nedeplasabili. A fost greu sa-i conving ca el are nevoie, ca nu poate sa se descurce, desi mama a incercat 1 an, intr-un mediu plin de stimuli. Eram intrebati mereu daca merge! Am reusit !


http://smartwoman.hotnews.ro/in-tara-mi-s-a-spus-ca-acesti-copii-sunt-pedepsiti-de-dumnezeu-in-parlamentul-european-am-fost-ascultati-si-ni-s-a-dat-dreptate.html
_________________

daca intri pe linkul indicat vezi acest comentariu scris undeva jos, aproape de final pagina..din pacate nu stiu decat acest numele de user, nu stiu adresa de email sau alte date contact ale mamicii respective ca sa ceri detalii
Sus In jos
iulia




Mesaje : 506
Data nasterii : 10/07/1967
Data de inscriere : 20/09/2010
Varsta : 56
Localizare : ORADEA

program de invatamant la domiciliu...stie cineva? Empty
MesajSubiect: Re: program de invatamant la domiciliu...stie cineva?   program de invatamant la domiciliu...stie cineva? I_icon_minitimeMier 11 Mai 2011 - 22:24

Maria, faci cum doresti cu puiul tau, dar eu iti recomand sa il dai in colectivitate, chiar daca ar fi o grupa speciala! Copilul ARE nevoie de colectivitate.S-ar potrivi un program de invatare pentru acasa NUMAI daca ai face ABA nu stiu cite ore pe zi, atfel...nu ( dupa parerea mea).Si eu am vrut la un moment dat sa stau acasa cu Andrei si a iesit un scandal.........avem aici o inspectoare de iti vine s-o calci cu masina din greseala..... program de invatamant la domiciliu...stie cineva? 885345 .Acest program dupa cite stiu eu se ofera copiilor nedeplasibili, este cazul vostru?
Sus In jos
Continut sponsorizat





program de invatamant la domiciliu...stie cineva? Empty
MesajSubiect: Re: program de invatamant la domiciliu...stie cineva?   program de invatamant la domiciliu...stie cineva? I_icon_minitime

Sus In jos
 
program de invatamant la domiciliu...stie cineva?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ma poate ajuta cineva?...???
» cine stie sa citeasca scorul ATEC
» program redus de munca 4 ore
» Program intensiv de terapie si socializare
» Mai aplica cineva programe ABA/VB sau VBA ?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Sa ne cunoastem. :: Jurnalul copilului meu. :: Intrebari necesare pentru copil.-
Mergi direct la: