Copii cu autism
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Probleme cu alocatia dubla

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
alessya




Mesaje : 64
Data nasterii : 19/05/1986
Data de inscriere : 23/10/2011
Varsta : 38
Localizare : Ploiesti

Probleme cu alocatia dubla Empty
MesajSubiect: Probleme cu alocatia dubla   Probleme cu alocatia dubla I_icon_minitimeMar 6 Mar 2012 - 2:36

Problema mea este urmatoarea: In ianuarie am depus dosarul pentru alocatie dubla la Ploiesti si acum dupa aproape 2 luni a venit dosarul cu negare. Nu s-a aprobat deoarece noi avem dosar pentru alocatie normala in Arges ( acolo am stat pana in mai anul trecut). Am intrebebat aici la serviciul de alocatii si au zis la momentul respectiv ca nu este nici o probleme. Astazi am primit un telefon ca sa vin sa ridic dosarul sa ma duc in Arges cu el( copilul fiinf incadrat in grad la Ploiesti) si sa ma descurc acolo sa fac transfer dupa ce depun actele de grad si acolo. Binenteles ca am sunat la Pitesti si mi s-a spus ca pot sa trimit prin fax actele dar pentru alocatia normala si sa cer transfer pentru Ploiesti apoi sa depun iar dosarul de alocatie dubla. Va puteti imagina cati nervi am avut cand am aflat ca 3 luni nu o sa primesc nici macar pe cea normala ( o luna jumate dureaza transferul si inca 2 dosarul) si mai ales ca se putea cere transferpentru noul dosar de aici ( cel putin asa mi s-a spus de la Pitesti) Ce parere aveti de birocratia si lipsa de informare a personalului "calificat"?
Sus In jos
gabi.b
Admin
gabi.b


Mesaje : 1246
Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 54
Localizare : ORADEA

Probleme cu alocatia dubla Empty
MesajSubiect: Re: Probleme cu alocatia dubla   Probleme cu alocatia dubla I_icon_minitimeMar 6 Mar 2012 - 3:59

Practicam,,sportul" asta de multi ani si ne-am imunizat Probleme cu alocatia dubla 510348 Din pacate...
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
ani

ani


Mesaje : 703
Data nasterii : 28/02/1981
Data de inscriere : 01/08/2010
Varsta : 43
Localizare : bucuresti

Probleme cu alocatia dubla Empty
MesajSubiect: Re: Probleme cu alocatia dubla   Probleme cu alocatia dubla I_icon_minitimeMar 6 Mar 2012 - 22:34

Off...Alessya....vorba lui Gabi,practicam de multi ani sportul asta.Eu cand am depus prima data dosarul pt alocatia dubla m-am plimbat trei saptamani(!) in tot Bucurestiul cu Gabita in carut si fata in marsupiu(avea cateva luni) pe o canicula de nedescris,intre doua institutii in capete diferite ale orasului.Primii cereau negatie,ceilalti spuneau ca nu-mi trebuie deci nu-mi dau.Concluzia?Am asteptat cateva ore la primii,pana s-a schimbat tura,ca sa aflu ca nu imi trebuia acea negatie.Imi venea sa plang,nu alta.Si asta in conditiile in care sunt nascuta si casatorita aici,copii tot aici i-am nascut.Asa ca ce te mai miri tu?
La fel si anul trecut,am cerut sa mi se vireze pe card alocatia dar tot prin posta vine,desi am depus tot ce trebuie pt card.
Sus In jos
alessya




Mesaje : 64
Data nasterii : 19/05/1986
Data de inscriere : 23/10/2011
Varsta : 38
Localizare : Ploiesti

Probleme cu alocatia dubla Empty
MesajSubiect: Re: Probleme cu alocatia dubla   Probleme cu alocatia dubla I_icon_minitimeMier 7 Mar 2012 - 0:00

Inca o noua piedica pt alocatia dubla....m-au pus sa trimit prin fax....trimit faxul(in cele din urma am gasit unul de unde sa trimit) apoi vine faxul ca si cum nu il primesc ei. Sunam si ni se spune ca la Arges nu le merge faxul si sa trimitem prin posta si scanate prin mail..............concluzia....
Sus In jos
Continut sponsorizat





Probleme cu alocatia dubla Empty
MesajSubiect: Re: Probleme cu alocatia dubla   Probleme cu alocatia dubla I_icon_minitime

Sus In jos
 
Probleme cu alocatia dubla
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Alocatia de hrana
» Probleme la inregistrare.
» probleme la schimbare de mediu?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Sa ne cunoastem. :: Jurnalul unui parinte. :: Diverse.-
Mergi direct la: