Copii cu autism
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Emigrare sau schimbare

In jos 
+6
ada
beddyz22
ani
cocochannel
angela
gabi.b
10 participanți
AutorMesaj
gabi.b
Admin
gabi.b


Mesaje : 1246
Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 54
Localizare : ORADEA

Emigrare sau schimbare Empty
MesajSubiect: Emigrare sau schimbare   Emigrare sau schimbare I_icon_minitimeDum 17 Feb 2013 - 7:27

Anul acesta de 2 Aprilie (ziua Mondiala de constientizare a autismului) Autism Romania , lanseaza un protest inedit al familiilor copiilor si tinerilor cu autism . Astfel pe paginile de facebook si pe forumuri va circula un formular care trebuie completat de aceste familii , binenteles daca aceste familii nu sunt multumite de serviciile medicale , in invatamant si de modul in care sunt respectate drepturile copiilor si tinerilor cu autism in Romania . Stim cu totii ca nu exista terapii decontate de stat , desi exista o lege a autismului aceasta a fost trunchiata atunci cand au aparut normele de aplicare , astfel incat copiii cu autism nu au sansa la evaluare la o terapie precoce , sunt discriminati in gradinite , scoli iar apoi ca adulti sunt izolati la domiciliu neoferindu-li-se sansa de a fi utili societatii . Daca sunteti parinte a unui copil cu autism completati formularul de mai jos , el va ajunge la Autism Romania , care va centraliza aceste ,,emigrari '' , va face cunoscuta in media nemultumirea noastra a parintilor . Trebuie sa fim cat mai multi pentru a convinge ! Completati formularul si trimiteti mai departe ! Multumim celor care ni se alatura si multumim Liuba pentru initiativa ...


Aici formularul:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
angela

angela


Mesaje : 485
Data de inscriere : 01/08/2010

Emigrare sau schimbare Empty
MesajSubiect: Re: Emigrare sau schimbare   Emigrare sau schimbare I_icon_minitimeDum 17 Feb 2013 - 23:48

eu deja l-am complectat si distribuit mai departe
Sus In jos
cocochannel

cocochannel


Mesaje : 30
Data nasterii : 04/10/1974
Data de inscriere : 03/10/2012
Varsta : 49
Localizare : Bacau

Emigrare sau schimbare Empty
MesajSubiect: Re: Emigrare sau schimbare   Emigrare sau schimbare I_icon_minitimeMar 19 Feb 2013 - 3:01

L-am completat si eu,si sotul meu. De ar fi corect,l-as completa in fiecare zi. Altceva ce mai putem face? Nu cred ca nu putem misca lucrurile,intr-un fel,daca ne unim. Cam cate familii suntem,are cineva o evidenta? Trebuie sa ne asculte cineva!
Sus In jos
https://www.facebook.com/codrinaflorina.sirbu
cocochannel

cocochannel


Mesaje : 30
Data nasterii : 04/10/1974
Data de inscriere : 03/10/2012
Varsta : 49
Localizare : Bacau

Emigrare sau schimbare Empty
MesajSubiect: Re: Emigrare sau schimbare   Emigrare sau schimbare I_icon_minitimeMar 19 Feb 2013 - 3:04

Ma gandesc; si de-o fi sa ne asculte cineva,ar trebui sa avem un plan cu ce vrem noi de fapt in Romania.Sa se aplige legea aia macar.
Ori de-or vrea,sa facem cu "ei" un "Schimb de mame" sa inteleaga ca nu-i de gluma cu asta. Sa le propunem asta,sa inteleaga macar o zi prin ce trecem noi!
Sus In jos
https://www.facebook.com/codrinaflorina.sirbu
ani

ani


Mesaje : 703
Data nasterii : 28/02/1981
Data de inscriere : 01/08/2010
Varsta : 43
Localizare : bucuresti

Emigrare sau schimbare Empty
MesajSubiect: Re: Emigrare sau schimbare   Emigrare sau schimbare I_icon_minitimeMar 19 Feb 2013 - 11:42

Am completat si eu formularul.
Sus In jos
beddyz22

beddyz22


Mesaje : 87
Data nasterii : 08/10/1984
Data de inscriere : 03/04/2012
Varsta : 39
Localizare : Oradea

Emigrare sau schimbare Empty
MesajSubiect: Re: Emigrare sau schimbare   Emigrare sau schimbare I_icon_minitimeJoi 21 Feb 2013 - 22:59

Am complectat si eu.Este o idee superba.
Sus In jos
gabi.b
Admin
gabi.b


Mesaje : 1246
Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 54
Localizare : ORADEA

Emigrare sau schimbare Empty
MesajSubiect: Re: Emigrare sau schimbare   Emigrare sau schimbare I_icon_minitimeJoi 21 Feb 2013 - 23:02

Daca esti din Oradea, te asteptam sa ni te alaturi de 2 aprilie, vom avea activitati. Poti vedea la topicul asociatiei sau pe pagina de fb ce am facut anul trecut de 2 aprilie. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
ada

ada


Mesaje : 75
Data de inscriere : 04/05/2011
Localizare : giurgiu

Emigrare sau schimbare Empty
MesajSubiect: Re: Emigrare sau schimbare   Emigrare sau schimbare I_icon_minitimeJoi 14 Mar 2013 - 1:20

am trimis si eu formularul sper sa reusim!! eu una sunt la pamant, simt ca nu mai pot Emigrare sau schimbare 248555
Sus In jos
craciun2011




Mesaje : 57
Data de inscriere : 13/12/2011

Emigrare sau schimbare Empty
MesajSubiect: Re: Emigrare sau schimbare   Emigrare sau schimbare I_icon_minitimeDum 17 Mar 2013 - 5:35

L-am completat si eu. 4 refuzuri la gradinite, fie de stat, fie particulare. La particulare mai apare si fenomenul de "self sufficiency" l-as numi, daca au spatiul lor si si-au completat efectivul, nu mai vor inca un copil.
Sus In jos
Hapi




Mesaje : 23
Data de inscriere : 19/12/2012

Emigrare sau schimbare Empty
MesajSubiect: Re: Emigrare sau schimbare   Emigrare sau schimbare I_icon_minitimeLun 1 Apr 2013 - 12:17

Va sustin si eu cauza, cu toata inima

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
camelia sterea




Mesaje : 4
Data de inscriere : 21/03/2013

Emigrare sau schimbare Empty
MesajSubiect: Re: Emigrare sau schimbare   Emigrare sau schimbare I_icon_minitimeDum 21 Apr 2013 - 0:41

Buna ziua! Si eu l am completat....,,Impreuna facem lumea mai buna,,.Va urez din suflet multa sanatate!
Sus In jos
Ruthi

Ruthi


Mesaje : 85
Data nasterii : 22/02/1986
Data de inscriere : 24/08/2012
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Emigrare sau schimbare Empty
MesajSubiect: Re: Emigrare sau schimbare   Emigrare sau schimbare I_icon_minitimeVin 26 Apr 2013 - 6:18

craciun2011 a scris:
L-am completat si eu. 4 refuzuri la gradinite, fie de stat, fie particulare. La particulare mai apare si fenomenul de "self sufficiency" l-as numi, daca au spatiul lor si si-au completat efectivul, nu mai vor inca un copil.

Buna, si eu am aceeasi problema. La o gradinita mi-au spus ca au locuri si e ok ca au mai avut copii ca al meu si cu insotitor dar acolo mai fusese cu alt copil o fosta terapeuta cu care m-am certat si tineau legatura si a doua zi cand am sunat se ocupase locurile :) am pus pe altcineva sa sune si i-au spus ca au locuri disponibile. acum l-am dus la alta particulara, 1000 de ron pe luna 3 ore zilnic, si nici nu il schimba, tot face terapeuta... mi-au cerut o gramada de analize.
Sus In jos
camelia sterea




Mesaje : 4
Data de inscriere : 21/03/2013

Emigrare sau schimbare Empty
MesajSubiect: Re: Emigrare sau schimbare   Emigrare sau schimbare I_icon_minitimeVin 26 Apr 2013 - 6:38

MUltumesc!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Emigrare sau schimbare Empty
MesajSubiect: Re: Emigrare sau schimbare   Emigrare sau schimbare I_icon_minitime

Sus In jos
 
Emigrare sau schimbare
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» probleme la schimbare de mediu?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Help !...Autism. :: Articole de presa,Anunturi.-
Mergi direct la: