Copii cu autism
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 "Am fost autist eu..."

In jos 
+4
cristinaever1972
angela
gabi.b
anasperanta
8 participanți
AutorMesaj
anasperanta
Admin
anasperanta


Mesaje : 679
Data nasterii : 18/06/1974
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 49

"Am fost autist eu..." Empty
MesajSubiect: "Am fost autist eu..."   "Am fost autist eu..." I_icon_minitimeVin 3 Sept 2010 - 22:43

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

am primit acesta adresa de sait ...si as vrea sa ne consultam impreuna.
credeti ca ar putea fi adevarat ?...

Sus In jos
https://autism.forumgratuit.ro
gabi.b
Admin
gabi.b


Mesaje : 1246
Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 54
Localizare : ORADEA

"Am fost autist eu..." Empty
MesajSubiect: Re: "Am fost autist eu..."   "Am fost autist eu..." I_icon_minitimeVin 3 Sept 2010 - 23:51

Reclama curata . Daca ar fi atat de simplu...
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
angela

angela


Mesaje : 485
Data de inscriere : 01/08/2010

"Am fost autist eu..." Empty
MesajSubiect: Re: "Am fost autist eu..."   "Am fost autist eu..." I_icon_minitimeDum 5 Sept 2010 - 6:44

eu dupa ce i-am facut analiza tisulara dianei si am vazut ce dezechilibre are in corp .....CRED
am discutat serios cu dr.naghiu despre problema si este si el de acord ca daca reusim sa reducem din acest dezechilibru am putea regla multe la diana
am trimis din nou in state fire de par al dianei pt o noua analiza
iar in functie de rezultat am sa contactez si un nutritionist
reclama - nereclama eu cred in puterea vitaminelor,mineralelor,acizilor,aminoacizilor .....etc de care are nevoie corpul uman.
scurt - aceasta este parea mea
Sus In jos
gabi.b
Admin
gabi.b


Mesaje : 1246
Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 54
Localizare : ORADEA

"Am fost autist eu..." Empty
MesajSubiect: Re: "Am fost autist eu..."   "Am fost autist eu..." I_icon_minitimeDum 5 Sept 2010 - 9:18

Sa recapitulam , acesti parinti spun ca aceste produse sunt produse GNLD ???? ce e asta? Exista foarte multe produse neomolagte pe internet ! Isi dau Id de mesenger , pentru a fi contactati !Spun ca au facut terapie cateva luni , fara prea mari rezultate , prea putini copii se recupereaza TOTAL , fara terapie sustinuta . Si acele produse le-am dat si noi copiilor nostrii , de ani de zile , cel putin eu i-am dat cantitati mari de vitamine si minerale si omega3 (chiar si acum ii dau) , multi copii iau aceste vitamine si minerale , asa cum le prescrie Dr Naghiu . Ok , noi le-am luat sub alta forma , dar precis ca au certificare . Angela ,acesti parinti nici macar nu au facut analiza tisulara copilului , dau doar o adresa de mess si atat . E bine sa fii mai retinuta , binenteles ca e bine sa crezi in ceea ce faci tu , alaturi de un medic care supravegheaza copilul si pe langa toate astea , faci si terapie... Deci tu crezi in ceea ce scrie in acel anunt , sau in ceea ce faci tu? Eu nu cred in anuntul lor , mi se pare lipsit de informatie , inselator si , de-alungul timpului am observat ca foarte multe persoane incearca sa profite de dorinta noastra de a ne vindeca copiii si de aceea publica tot felul de...chestii ...Eu zic ca e o reclama , in continuare...
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
angela

angela


Mesaje : 485
Data de inscriere : 01/08/2010

"Am fost autist eu..." Empty
MesajSubiect: Re: "Am fost autist eu..."   "Am fost autist eu..." I_icon_minitimeDum 5 Sept 2010 - 11:19

bineinteles ca nu fac cum spun iei si ca as fii pus botul
fac ce spune dr. si impreuna cu el incerc sa elimin din dezechilibrele dianei
am ajuns la concluzia ca sunt bine venite minerale sau orice alte vitamine dar numai dupa o analiza complexa facuta
altfel de unde sa stiu ca dianei i lipseste mg,zn,ca si multe altele
sau din cauza ca are 6metale grele in corp impiedica asimilarea celor bune
am citit in mare ce i-au dat fetitei , nici macar nu ma intereseaza produsele
ideea era de administrarea de vitamine ,minerale sau acizi grasi copiilor cu autism dar numai dupa aflarea deficitelor din corp.
de aceea recomand analiza tisulara pt acolo se poate vedea dezechilibrul foarte bine.
gabi ma cunosti destul de bine
sti modul meu de gandire ,sfatul tau de ai administra dianei esprico am urmat-o dar bineinteles dupa ce m-am interesat foarte bine despre produs si numai dupa ce mi-am consultat medicul
Sus In jos
cristinaever1972




Mesaje : 65
Data nasterii : 07/12/1972
Data de inscriere : 07/05/2011
Varsta : 51
Localizare : oradea

"Am fost autist eu..." Empty
MesajSubiect: Re: "Am fost autist eu..."   "Am fost autist eu..." I_icon_minitimeSam 14 Mai 2011 - 12:14

nu cred in acest miracol,mai degraba  mie mi se pare a fi o reclama la acele produse ,parca au aceeasi firma medicamentele
Sus In jos
maria

maria


Mesaje : 252
Data nasterii : 04/09/1970
Data de inscriere : 09/05/2011
Varsta : 53
Localizare : TG NEAMT

"Am fost autist eu..." Empty
MesajSubiect: Re: "Am fost autist eu..."   "Am fost autist eu..." I_icon_minitimeSam 14 Mai 2011 - 21:41

nu cred ar fi prea usor noi dupa ani de homeopatie si terapie avem rezultate si ei asa repede si asa usor
Sus In jos
nico_g




Mesaje : 536
Data nasterii : 29/05/1972
Data de inscriere : 08/08/2010
Varsta : 51

"Am fost autist eu..." Empty
MesajSubiect: Re: "Am fost autist eu..."   "Am fost autist eu..." I_icon_minitimeDum 15 Mai 2011 - 22:50

Eu cel puţin, observ că sunt aceleaşi substanţe pe care le dăm şi noi copiilor sub o formă sau alta... Că le recomandă pe cele de la firma respectivă ca având cel mai bun efect, mi se pare normal, din moment ce ei le promovează. Dacă ar fi fost distribuitori Calivita, California fitness, Forever nu-ştiu-cum sau Wallmark, cu siguranţă, acelea ar fi cele mai bune... Am mai găsit articole în care de exemplu se spunea că cele de la Calivita fac minuni. Eu una nu cred în minuni, decât cele făcute de Dumnezeu. Familia asta mai poate da şi alte exemple de copii vindecaţi de autism cu produsele lor? Se ştie că pentru a valida nişte rezultate e nevoie de un lot mai mare decât un pacient... Că îşi promovează produsele, chiar nu mă deranjează, că e treaba lor... Problema e că dau iluzii unor oameni disperaţi, spunând că nişte substanţe care se găsesc şi în alte produse (care sunt bune nimic de zis, dar nu fac minuni), dar cumparate de la firma lor, vindecă autismul.
Sus In jos
natasav




Mesaje : 13
Data de inscriere : 22/01/2011

"Am fost autist eu..." Empty
MesajSubiect: Re: "Am fost autist eu..."   "Am fost autist eu..." I_icon_minitimeLun 16 Mai 2011 - 2:28

Nu am incredere in produsele americane, tot ce am cumparat de la ei nu au folosit la nimic doar sa agite putin copilul. La recomandarea medicului am comandat online "Colostrum cu probiotice" importat din SUA. Am dat 150 ron pentru 50 g de praf. Nu a ajutat la nimic si cate indicatii avea...Acum folosesc numai produsele romanesti (naturiste) si cu rezultate.Lactuloza si apa minerala pentru constipatie, musetel pentru rinita alergica, ceai de ovaz pentru paraziti intestinali, etc.
Sus In jos
lydy




Mesaje : 38
Data nasterii : 29/08/1971
Data de inscriere : 28/11/2011
Varsta : 52
Localizare : paris

"Am fost autist eu..." Empty
MesajSubiect: Re: "Am fost autist eu..."   "Am fost autist eu..." I_icon_minitimeMar 29 Noi 2011 - 6:10

am intrebat si eu medicii daca sunt bune aceste medicamente sau ma rog suplimente cum s denumesc ele,raspunsul o fost nuuu..nu sunt eficiente..daca ar fi,nu ar mai fi copii bolnavi in toata lumea...sunt in toata lumea asta f multi copii cu autism,credeti k daca ar fi eficiente amercanul sau orice alta tara puternic dezvoltata p plan medical nu le_ar folosi???ma credeti k mie mi_au interzis vreun medicament pana la varsta d 6 ani..medicii spun k pana atunci creierul copilului s dezvolta si e pacat sa fie afectat d un medicament..apropo ati auzit d stefan pusca din bucuresti??a fost cineva la el???spune k trateaza autismul,cica sa_mi fac prog la el la cabinet sa vada copilul si s rezolva...oare???
Sus In jos
gabi.b
Admin
gabi.b


Mesaje : 1246
Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 54
Localizare : ORADEA

"Am fost autist eu..." Empty
MesajSubiect: Re: "Am fost autist eu..."   "Am fost autist eu..." I_icon_minitimeMar 29 Noi 2011 - 7:16

Citeste te rog la TRATAMENTE ., despre medicatie , aici esti intr-un loc...gresit , acolo gasesti subiecte interesante . N-am auzit de medicul de care spui...
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
lydy




Mesaje : 38
Data nasterii : 29/08/1971
Data de inscriere : 28/11/2011
Varsta : 52
Localizare : paris

"Am fost autist eu..." Empty
MesajSubiect: Re: "Am fost autist eu..."   "Am fost autist eu..." I_icon_minitimeMar 29 Noi 2011 - 11:50

uite p saitul lui...stefanpusca.ro...nu pot link ..nu_mi da voie
Sus In jos
Continut sponsorizat





"Am fost autist eu..." Empty
MesajSubiect: Re: "Am fost autist eu..."   "Am fost autist eu..." I_icon_minitime

Sus In jos
 
"Am fost autist eu..."
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cred ca puiul meu e autist!
» A fost adoptata LEGEA ASISTENTEI SOCIALE
» COPIL AUTIST OLIMPIC LA 4 MATERII
» Trăsături caracteristice ale copilului autist
» Analiza comportamentala aplicata in tulburarile de spectru autist

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Help !...Autism. :: Autism info.-
Mergi direct la: