Copii cu autism
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 SOMNUL COPILULUI MIC

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
pcgcnm




Mesaje : 14
Data de inscriere : 28/03/2013

SOMNUL COPILULUI MIC Empty
MesajSubiect: SOMNUL COPILULUI MIC   SOMNUL COPILULUI MIC I_icon_minitimeMar 21 Ian 2014 - 0:50

Puiul de 1 an si 9 luni suspect de hiperactivitate a avut intodeauna probleme la somnul de zi, dar cu cat creste cu atat se accentueaza. De la 1 an si 6 luni nu mai imi adorm puiul la san ziua si in acea perioada 2 saptamani nu a dormit ziua, apoi am gasit modul (in marsupiu) in care sa il culc si am reusit, apoi a respins marsupiul, am reusit apoi prin leganat in brate, am reusit sa imi adorm puiul stand langa el in pat cu ursuletul, acum insa din ce in ce mai des ar sari peste somnul de zi, ca si cum somnul ar fi o pierdere de timp. Orice metoda de adormire aplic dureaza inmedie 1 h sa se linisteasca si apoi adoarme instant, dar nu stiu cum sa imi ajut puiul sase linisteasca, ca apoi sa doarma. Pentru ca stiu ca e foarte important somnul la copilul mic vreau sa imi ajut puiul sa doarma dar deja nu mai stiu cum. Astept sfaturi, pareri, opinii.

Multumesc anticipat
Sus In jos
anasperanta
Admin
anasperanta


Mesaje : 679
Data nasterii : 18/06/1974
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 49

SOMNUL COPILULUI MIC Empty
MesajSubiect: Re: SOMNUL COPILULUI MIC   SOMNUL COPILULUI MIC I_icon_minitimeMar 21 Ian 2014 - 9:35

Am doi copii mari, fetita are 12 ani(autism) si baiatul are 18 ani(e bine)...ambii nu au mai dormit c-am de la 1,1\2 -2 ani...fetita nu a mai dormit din cauza hiperactivitatii autismului si daca se mai intampla sa adoarma ziua,noaptea nu mai inchidea un ochi ,asa e si in ziua de azi...iar baiatul l-am oprit eu sa doarma ziua la 1,1\2 an,  caci se foia toata noaptea nu avea somnul odihnitor iar eu eram franta de oboseala ...in ziua de azi doarme si ziua si noaptea   SOMNUL COPILULUI MIC 521479 
Sper sa te ajute cu ceva raspunsul meu..eu nu am crezut la momentul acela ,ca le dauneaza cu ceva, faptul ca nu dorm ziua ,nici acum nu cred ca e vreo problema ...
Sus In jos
https://autism.forumgratuit.ro
pcgcnm




Mesaje : 14
Data de inscriere : 28/03/2013

SOMNUL COPILULUI MIC Empty
MesajSubiect: Re: SOMNUL COPILULUI MIC   SOMNUL COPILULUI MIC I_icon_minitimeMier 22 Ian 2014 - 3:10

Mai linistit mult Ana, multumesc din suflet. Eu am pus problemele doar pe seama hiperactivitatii. La puiul meu insa e invers, daca doarme ziua doarme bine noaptea, daca nu doarme mai rau noaptea, asa ca inca am sa ma mai incerc in diverse moduri sa doarma ziua, dar nu am sa consider ca e cauza a hiperactivitatii
Sus In jos
Continut sponsorizat





SOMNUL COPILULUI MIC Empty
MesajSubiect: Re: SOMNUL COPILULUI MIC   SOMNUL COPILULUI MIC I_icon_minitime

Sus In jos
 
SOMNUL COPILULUI MIC
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ce tratament sa ii dau copilului meu ?
» ce tratament sa ii dau copilului meu ?
» Trăsături caracteristice ale copilului autist
» Cum sa afisam data de nastere a copilului
» "TIPURI DE ATITUDINI ALE PARINTILOR" copilului cu autism

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Clinica virtuala :: Terapii :: Schimb de experienta.-
Mergi direct la: