Copii cu autism
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 DESPRE RISPOLEPT

In jos 
+7
ada
anasperanta
cristinaever1972
ani
laura7
gabi.b
rodicac
11 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
rodicac

rodicac


Mesaje : 68
Data nasterii : 19/03/1971
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 53
Localizare : Cugir

DESPRE RISPOLEPT Empty
MesajSubiect: DESPRE RISPOLEPT   DESPRE RISPOLEPT I_icon_minitimeMar 3 Aug 2010 - 5:08

Trimis: 28/01/2010 14:16


am citit ceva interesant si incerc sa copiez aici

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

New comment on your post #37605 "Incendiar - Testarea vaccinului Cantgrip pe copii-cobai din Arad este ILEGALA ; Procurorii si Politia trebuie sa se autosesizeze si sa opreasca urgent aceste porcarii !"
Author : Una
Comment:
Acum v-ati sesizat? La Stationarul de zi Titan se fac zilnic teste pe copiii autisti! Li se da Rispolept copiilor de 3-4-5 ani, desi administrarea lui este interzisa copiilor sub 15 ani! Si apoi dna conf. dr. doc. Urziceanu se duce la congrese internationale si prezinta rapoarte despre cele 2 cazuri care raspund bine la tratament! Nu le spune si de celelalte cazuri, mult mai multe, copii care nu dorm 36 de ore si urla incontinuu, care se dau cu capul de pereti pe-acolo etc! Copii carora li se da la pranz ciorba din apa, trei pastai si-un fir de par pe post de patrunjel! Care sunt tratati cu sutul (la propriu) de catre ingrijitoare, sub ochii asistentelor, intr-o sala cu ferestrele acoperite bine, sa nu vada mamele in ce consta procesul educational-curativ. De aia cine se ocupa?
Apropo, dle Urban; v-am scris despre metoda dr. Tinus Smith, care trateaza autismul "curatand" corpul copiilor de rahaturile din vaccinuri. Are 9 cazuri din 10 rezolvate. I-ati inclus si pe homeopati in proiectul dvs de lege? Sau ei vor deveni ilegali, ca sa fie mai legali practicantii de ABA?


Voi stiati asta?!
Sus In jos
gabi.b
Admin
gabi.b


Mesaje : 1246
Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 54
Localizare : ORADEA

DESPRE RISPOLEPT Empty
MesajSubiect: Re: DESPRE RISPOLEPT   DESPRE RISPOLEPT I_icon_minitimeMar 3 Aug 2010 - 5:44

Iata indicatiile acestui medicament care este un antipsihotic

Indicaţii: Rispolept este indicat pentru tratamentul schizofreniei acute si cronice, inclusiv al primului episod psihotic, precum şi al altor stări psihotice, în care simptomele pozitive (halucinaţii, deliruri, tulburări de gândire, ostilitate, suspiciune) şi/sau simptomele negative (aplatizare afectivă, înstrăinare socială şi retragere emoţională, vocabular redus) sunt predominante. Rispolept atenuează de asemenea simptomele afective (depresie, vinovăţie, anxietate) asociate schizofreniei. Rispolept este de asemenea indicat şi ca terapie pe termen lung pentru prevenirea exacerbărilor acute la pacienţii cu schizofrenie cronică. De pe site [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Tot pe acelasi site am gasit si acest pasaj , de administrare la copii !!!

Copii: Experienţa lipseşte la copii sub 15 ani. Boli renale sau hepatice: Se recomandă o doză de start de 0, 5 mg de 2 ori pe zi. Această doză poate fi ajustată individual cu câte 0, 5 mg de 2 ori pe zi, până la 1 - 2 mg de 2 ori pe zi. Rispolept trebuie administrat cu grijă la acest grup de pacienţi, până la acumularea unei experienţe suplimentare.

Atentie parinti , cititi prospectele medicamentelor pe care vi le recomanda medicii neuropsihiatrii !!!
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
laura7




Mesaje : 16
Data nasterii : 07/10/1973
Data de inscriere : 16/05/2012
Varsta : 50
Localizare : targoviste

DESPRE RISPOLEPT Empty
MesajSubiect: Re: DESPRE RISPOLEPT   DESPRE RISPOLEPT I_icon_minitimeMar 8 Ian 2013 - 2:36

trist si grav ce citesc eu aici! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
ani

ani


Mesaje : 703
Data nasterii : 28/02/1981
Data de inscriere : 01/08/2010
Varsta : 43
Localizare : bucuresti

DESPRE RISPOLEPT Empty
MesajSubiect: Re: DESPRE RISPOLEPT   DESPRE RISPOLEPT I_icon_minitimeMar 8 Ian 2013 - 11:29

scriu ce scrie pe prospect si eu(cumparat acum 7 zile medicamentul):

pe langa ce scrie gabi(n-are rost sa repet) - tratament pe termen scurt(pana la 6 saptamani(!)) al agresivitatii de lunga durata la copiii cu intelect redus(cu o varsta de cel putin 5 ani) si la adolescentii cu tulburari de comportament.

si mai scrie la 'cum sa utilizati' :pentru tratamentul tulburarilor de comportament la copii si adolescenti doza va depinde de greutatea copilului:

pt copii care cantaresc mai putin de 50 kg

*doza initiala va fi in mod normal de 0,25 mg o data pe zi

*doza poate fi crescuta la un interval de doua zile in trepte de 0,25 mg/zi

*doza uzuala de intretinere este de la 0,25 mg la 0,75 mg/zi

pt copii care cantaresc 50 kg sau mai mult

*doza initiala va fi 0,5 mg o data pe zi

*doza poate fi crescuta la un interval de doua zile in trepte de 0,5 mg/zi

*doza uzuala de intretinere este de la 0,5 mg la 1,5 mg o data pe zi

Durata tratamentului la pacientii cu tulburari de comportament nu trebuie sa fie mai mare de 6 saptamani.

Copiii cu varsta sub 5 ani nu trebuie tratati cu rispolept pt tulburari de comportament.

Am scris cam ce am crezut ca ne intereseaza,mie mi s-a parut interesant ca se foloseste de fapt 6 saptamani,nu in permanenta cum ni se recomanda de fapt.Eu il dau lui Gabita atunci cand devine agresiv,de nestapanit.De obicei e linistit dar are si perioade in care apar aceste 'crize'.Cand isi revine,il scot treptat ca sa nu am alte surprize(sevrajul).
Sus In jos
cristinaever1972




Mesaje : 65
Data nasterii : 07/12/1972
Data de inscriere : 07/05/2011
Varsta : 51
Localizare : oradea

DESPRE RISPOLEPT Empty
MesajSubiect: Re: DESPRE RISPOLEPT   DESPRE RISPOLEPT I_icon_minitimeMar 8 Ian 2013 - 14:08

draga ani eu rispoleptul il l-am dat la ANDREEA la varsta de 5 ani,un an de zile contiu de care a si devenit dependenta  ca nu dormea pana nu il dadeam si dupa un an mi-a facut prima criza de epilepsie si eu imi tot pun intreberi ca medicii astia ce stiu oare.........
Sus In jos
anasperanta
Admin
anasperanta


Mesaje : 679
Data nasterii : 18/06/1974
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 49

DESPRE RISPOLEPT Empty
MesajSubiect: Re: DESPRE RISPOLEPT   DESPRE RISPOLEPT I_icon_minitimeMar 8 Ian 2013 - 23:54

fetitei mele i-a dat doctorita rispolept de la varsta de 2,3 ani ...un an de zile l-am urmat caci eu credeam in vindecare, m-am bazat pe dopctori ca stiu ce fac ,dar cand am vazut ca situatia se inrautateste, ma simteam vinovata sa opresc ...sa nu opresc ...si dupa un an de chinuri si ganduri ale mele am oprit, dar sa dereglat somnul efectiv la fiecare sfert scos avea stari urate...deci a dat dependenta.
Sus In jos
https://autism.forumgratuit.ro
ani

ani


Mesaje : 703
Data nasterii : 28/02/1981
Data de inscriere : 01/08/2010
Varsta : 43
Localizare : bucuresti

DESPRE RISPOLEPT Empty
MesajSubiect: Re: DESPRE RISPOLEPT   DESPRE RISPOLEPT I_icon_minitimeMier 9 Ian 2013 - 10:58

tocmai asta am vrut sa subliniez eu:ca da dependenta,ca orice medicament de altfel,care e luat in permanenta.Pe prospect scrie insa durata maxima de utilizare sase saptamani,iar mie asta nu mi-a spus nimeni plus ca ni s-a recomandat de la 4 ani.Eu il folosesc doar in cazuri de maxima urgenta,am facut destule experimente pe copil nefiind in cunostinta de cauza,bazandu-ma pe medici.Prospectul l-am citit si eu pt prima data prin 2010,dupa un episod tare urat de crize prelungite.Nu-mi place sa-i dau medicamente(mai ales cele de felul asta) dar cand apar aceste crize cand devine violent,ma lovesc de o alta realitate si sunt nevoita sa-i dau ''ceva'',iar acel ceva este acest medicament.Inainte de revelion a intrat intr-o astfel de criza,pe 2 era de nestapanit,i-am tot dat mg si tei argintiu dar degeaba,asa ca am fost nevoita sa cumpar rispolept.S-a mai linistit si cand voi vedea si simti ca este el in regula il scot treptat.
Sus In jos
anasperanta
Admin
anasperanta


Mesaje : 679
Data nasterii : 18/06/1974
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 49

DESPRE RISPOLEPT Empty
MesajSubiect: Re: DESPRE RISPOLEPT   DESPRE RISPOLEPT I_icon_minitimeMier 9 Ian 2013 - 11:45

ani ,eu am in casa essens, tot pe baza de rispolept dar nu il folosesc...ma gandesc ca poate costa scump rispoleptul sa nu mai dai bani pentru acest medicament, iti pot trimite eu prin posta...
Sus In jos
https://autism.forumgratuit.ro
ada

ada


Mesaje : 75
Data de inscriere : 04/05/2011
Localizare : giurgiu

DESPRE RISPOLEPT Empty
MesajSubiect: Re: DESPRE RISPOLEPT   DESPRE RISPOLEPT I_icon_minitimeMier 9 Ian 2013 - 23:09

SI eu ai dau lui david RISPOLEPT cam de aproape un an de zile, e mai linistit nu mai tipa si nu mai e agitat din orice asa cum era inainte, dar in schimb , acum si-a luat stereotipuri cum ar fii batutul din palme si isi duce privirea intr-o parte si scoate silabe repetate fara sens!! sincer nu prea as vrea sa-i mai dau, dar nu stiu cu ce altceva sa inlocuiesc pentru ca sa nu devina din nou agitat. Pana acum multumesc lui D-ZEU nu a facut crize, dar ma gandesc ca daca ai scot rispoleptul sa nu faca vreo ''surpriza ''de genul...chiar nu stiu ce sa mai cred. nu vreau nici sa devina dependent sa nu pot sa i-l mai scot...
Sus In jos
ani

ani


Mesaje : 703
Data nasterii : 28/02/1981
Data de inscriere : 01/08/2010
Varsta : 43
Localizare : bucuresti

DESPRE RISPOLEPT Empty
MesajSubiect: Re: DESPRE RISPOLEPT   DESPRE RISPOLEPT I_icon_minitimeMier 9 Ian 2013 - 23:54

Ana, iti multumesc.Noi il primim gratuit de obicei, dar acum era o situatie de urgenta, daca mergeam cu el la dr sigur ne interna, probau alte medicamente pe el, il supuneam altui stres...asa ca m-am oprit la farmacie.

Ada, daca i-ai dat un an de zile fara intrerupere dependenta s-a instalat deja. Daca vrei sa renunti intreaba medicul, zi ca vrei sa faci o pauza. E bine ca reactioneaza la un medicament, dar daca se obisnuieste cu el poate face crize si cu el si atunci o sa tot cresti doza. Iar stereotipii tot vor aparea de-a lungul timpului, nu cred ca tine de medicament, ci de autism.
Sus In jos
ada

ada


Mesaje : 75
Data de inscriere : 04/05/2011
Localizare : giurgiu

DESPRE RISPOLEPT Empty
MesajSubiect: Re: DESPRE RISPOLEPT   DESPRE RISPOLEPT I_icon_minitimeSam 2 Feb 2013 - 22:52

David al meu sa ingrasat foarte mult decand ai dau rispolept si mananca foarte des si foarte mult. Chiar ma pus pe ganduri cu asta; acum am inceput sa-i dau decat seara 0,25mlsi vad ca merge si asa in sensul ca nu mai tipa toata ziua si e cat de cat mai linistit dar pe de alta parte nu sau schimbat foarte multe in comportamentul lui ; de ex ai place sa bata foarte des din palme mai ales cand ai place ce vede , sau ai mai place sa stea la geam sa se uite si sa bata cu balmele in geam. Ma descurajeaza foarte tare cand al vad asa rupt de realitate si daca ar fi sa renunt la rispolept mai rau cred ca ar face...va dati seama ca el sta ce sta si incepe sa planga de foame ma ia de mana si ma duce la dulap fiindca acolo stie ca gaseste ceva de rontait...manaca foarte multsi nu se multumeste cu nimic pana nu ai dau un castron plin cu supa si felul 2 si inca ceva dupa un dulce sau ceva...o fii rispoleptul asta care ai da atata pofta de mancare sau o mai fii si altceva?...
Sus In jos
anasperanta
Admin
anasperanta


Mesaje : 679
Data nasterii : 18/06/1974
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 49

DESPRE RISPOLEPT Empty
MesajSubiect: Re: DESPRE RISPOLEPT   DESPRE RISPOLEPT I_icon_minitimeDum 3 Feb 2013 - 0:13

in general am observat la copii cu autism care sunt mai grasuti, ca li se da medicamente (am intrebat si eu care e cauza, cum mananca fiecare copil caci la crina era problema cu mancarea nu manca orice,asa e si acum) ...si majoritatea parintilor asa zic ca de cand le administreaza medicamente s-au ingrasat...problema e ca se poate ajunge la obezitate si e baiat, o sa fie voinic oricum...dar nu e bine sa fie si grasun...
cunosc o mamica care a renuntat la medicamente acum cateva luni, tot rispolept avea ...si a slabit baiatul si ii vine c-am greu sa vada ca acum nu mai mananca asa bine cum manca inainte...deci nu stii cum sa faci sa fie mai bine, in schimb a tolerat bine scoaterea medicamentelor, le-a scos treptat pe o perioada mai lunga de timp....deci nu sa schimbat intr-o stare mai proasta de cat era...
stereotipiile nu i le opreste rispoleptul...asa cred eu din experienta mea, caci am avut si noi rispolept...cred ca ajuta doar in cazul in care copilul este agresiv, il mai linisteste...si nici in situatia aceasta nu e total vindecat de agresivitate.
Sus In jos
https://autism.forumgratuit.ro
ani

ani


Mesaje : 703
Data nasterii : 28/02/1981
Data de inscriere : 01/08/2010
Varsta : 43
Localizare : bucuresti

DESPRE RISPOLEPT Empty
MesajSubiect: Re: DESPRE RISPOLEPT   DESPRE RISPOLEPT I_icon_minitimeLun 4 Feb 2013 - 11:47

Pai Rispoleptul este pt agresivitate,Ana.Iar mami de care spui sa se gandeasca si la viitor,cand e f probabil ca fiul ei s-o depaseasca la inaltime si volum,ce va face in cazul unei crize.V-am mai spus acum ceva timp cum mi l-a strans de gat pe Gabita un coleg de la centru...pustiul,la 15-16 ani,1.70m inaltime si 140 kg.A fost nevoie sa-l retraga,dar mamica lui nu-i face fata,daca vrea sa manance tot din frigider nimeni nu-l opreste.Eu am vorbit cu doamnele de la centru sa nu-i dea mai mult de o felie de paine la masa,acasa painea o folosesc ca recompensa pt programul de masa.Nici vitamine nu-i dau,prefer sa am fructe si legume in permanenta in casa.
Sus In jos
iulia




Mesaje : 506
Data nasterii : 10/07/1967
Data de inscriere : 20/09/2010
Varsta : 56
Localizare : ORADEA

DESPRE RISPOLEPT Empty
MesajSubiect: Re: DESPRE RISPOLEPT   DESPRE RISPOLEPT I_icon_minitimeMar 5 Feb 2013 - 1:49

Noi mergem pe rispolept de 4 ani de zile cu doza f. mica. Nu pot spune ca Andrei s-a ingrasat exagerat, nici vorba, e foarte ok, eu nu il scot in graba.....apoi fiecare face cum crede. Am vazut si copii care luau 6 mg pe zi mai mici ca si Andrei si erau slabi de vai de ei. Ce sa zic, rispenul se da cam dupa 14 ani eu asa stiu, din nefericire la noi se administraza si la copii mici, nu stiu daca e foarte ok, dar daca copilul prezinta agresivitati IL RECOMAND, chit ca pentru o perioada de timp, dar e foarte ok. Nu are rost sa se chinuie parintii inutil.
Sus In jos
alinutza




Mesaje : 241
Data nasterii : 12/01/1972
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 52
Localizare : PLOIESTI

DESPRE RISPOLEPT Empty
MesajSubiect: Re: DESPRE RISPOLEPT   DESPRE RISPOLEPT I_icon_minitimeVin 7 Iun 2013 - 11:24

Am si eu o intrebare, daca puteti sa-mi raspundeti. Acum o luna si ceva am inceput sa-i dau lui Vladut 0,25 ml Rispolept dimineata si mi s-a parut la inceput ca este mai atent, mai prezent, deci eram multumita, doza mi se parea mica ( in sfarsit, dupa multe , multe ezitari, fiindca pana acum l-am tratat doar cu neurotrofice), acum o saptamana am mers la alt medic care mi-a spus sa-i dau si seara 0,25 ml fiindca e o doza foarte mica pentru el si l-ar ajuta. Azi am avut sedinta de coordonare si l-a gasit pe Vladut mai rau ca niciodata, adica intr-o stare de agitatie continua, cert este ca si eu de cand am inceput cu doza de seara am observat ca se agita continuu, nu mai este atent la terapie, opozitionist, etc....
Este posibil ca Rispoleptul sa dea si stari de agitatie, fiindca el era un copil foarte linistit, iar acum parca nu mai este el?????
Sus In jos
gabi.b
Admin
gabi.b


Mesaje : 1246
Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 54
Localizare : ORADEA

DESPRE RISPOLEPT Empty
MesajSubiect: Re: DESPRE RISPOLEPT   DESPRE RISPOLEPT I_icon_minitimeSam 8 Iun 2013 - 0:33

Nu inteleg de ce sa ii dai seara, daca merge bine cu doza de dimineata. In mod normal nu ar trebui sa dea agitatie, dar poate nu se simte bine, durere de cap (pentru ca e si hipotensiv medicamentul), poate ameteli, nu ai de unde stii. Eu ii dau Andreei 0,5, si are 45 de kg, 18 ani in curand, deci nu exista ,,prea putin ' cand e vorba de acest medicament, care, culmea se prescrie copiilor de peste 15 ani. Mie doctorita mi-a spus cum sa il cresc, pentru ca trebuie crescut treptat, in caz de nevoie, sau cum sa il scad, la fel treptat. Mi-a lasat mie decizia in mana, sa ii stabilesc singura cat ,,functioneaza " si la ea e 0,5. Acum de curand am fost la ,,adulti" am schimbat doctorita si i-am spus cat si cum fac, a zis ca e perfect daca merge asa. Decizia ramane tot la noi parintii pana la urma ca noi vedem comportamentul zilnic . [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
anasperanta
Admin
anasperanta


Mesaje : 679
Data nasterii : 18/06/1974
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 49

DESPRE RISPOLEPT Empty
MesajSubiect: Re: DESPRE RISPOLEPT   DESPRE RISPOLEPT I_icon_minitimeSam 8 Iun 2013 - 2:55

da ,la crina a dat stari de agitatie...
Sus In jos
https://autism.forumgratuit.ro
alinutza




Mesaje : 241
Data nasterii : 12/01/1972
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 52
Localizare : PLOIESTI

DESPRE RISPOLEPT Empty
MesajSubiect: Re: DESPRE RISPOLEPT   DESPRE RISPOLEPT I_icon_minitimeLun 10 Iun 2013 - 3:26

Multumesc fetelor ptr raspuns, eu mai stau vreo doua saptamani sa vad daca se mai regleaza ceva , daca nu o sa-l scot , ca scopul lui era de a-l focusa mai mult pe activitati si de fapt el este foarte agitat, deci nu ne ajuta deloc. Si am mai observat ca bombane asa intr-una fara sens, nu inteleg nimic din ce spune!!!
Sus In jos
monica1968




Mesaje : 365
Data de inscriere : 05/10/2011
Localizare : Bucuresti

DESPRE RISPOLEPT Empty
MesajSubiect: Re: DESPRE RISPOLEPT   DESPRE RISPOLEPT I_icon_minitimeDum 31 Ian 2016 - 11:18

Buna, eu am dat baiatului meu de 2 zile seara rispolept si nu vad schimbari din contra este agitat,  mai opozitionist, tipa daca il superi. Avem mari probl la scoala  deranjeaza orele si nu mai rezinta dupa ora 11.00
Am incercat 10 zile si cu straterra dar  l-a agitat asa de tare ca nu  ne mai intelegeam cu el
Cum sa fac cu rispoleptul sa-l stopez? Ma gandeam ca din primele zile daca nu il linisteste ci din contra, ar trebui s arenunt DESPRE RISPOLEPT 568393 Multumesc
Sus In jos
ani

ani


Mesaje : 703
Data nasterii : 28/02/1981
Data de inscriere : 01/08/2010
Varsta : 43
Localizare : bucuresti

DESPRE RISPOLEPT Empty
MesajSubiect: Re: DESPRE RISPOLEPT   DESPRE RISPOLEPT I_icon_minitimeDum 31 Ian 2016 - 11:45

Rispoleptul e de cursa lunga,ca sa zic asa.Ar trebui sa il linisteasca,nu sa-l agite.Stratera in schimb e cu doua taisuri:pe unii ii agita,pe altii ii linisteste.Ideea e ca atat cat e mic sa incerci sa gasesti ceva care sa mearga la el,sa il calmeze.Ca in cazul in care va deveni agresiv,sa sti cu ce sa intervi.Rispolept ii poti da 6 saptamani,in ultima saptamana il scazi treptat.Niciodata sa nu il scoti brusc,la fel si Stratera.Asta e parerea mea,tu faci si cum simti,nu doar cum iti zic altii.
Sus In jos
monica1968




Mesaje : 365
Data de inscriere : 05/10/2011
Localizare : Bucuresti

DESPRE RISPOLEPT Empty
MesajSubiect: Re: DESPRE RISPOLEPT   DESPRE RISPOLEPT I_icon_minitimeDum 31 Ian 2016 - 11:54

Sunt disperata ca nu ma mai primesc in scoala, din cauza ca deranjeaza pe toata lumea. Agitatiile si tantrumurile au inceput odata cu scoala adica cam la o luna cand am observant o schimbare radical in comportamentul lui. Din cauza clsei (copiii  cu problem mai mari ca ale noastre)  baiatul a copiat o serie de comportamente si a incvatat c ala scoala asa se face. A mai cotribuit si invatatoarea , o tuta , care nu  ne-a informat si cand l-am mutat la alta scoala a iesit in evidenta imediat cu comportamentul.  El era bine asta vara  nu mai aveam nevoie de insotitor si uite  ca acum caut unul sa-l aibe in clasa, care clasa, ca nu stiu incotro sa o iau cu o alta scoala. DESPRE RISPOLEPT 457482
Sus In jos
monica1968




Mesaje : 365
Data de inscriere : 05/10/2011
Localizare : Bucuresti

DESPRE RISPOLEPT Empty
MesajSubiect: Re: DESPRE RISPOLEPT   DESPRE RISPOLEPT I_icon_minitimeDum 31 Ian 2016 - 11:55

Cu rispoleptul bombane mereu , cuvinte aiurea  se musca de  mana tam nesam, e iritabil,   in fine o sa ii dau cum a zis dr dar merg si cu homeopatele.
Sus In jos
ani

ani


Mesaje : 703
Data nasterii : 28/02/1981
Data de inscriere : 01/08/2010
Varsta : 43
Localizare : bucuresti

DESPRE RISPOLEPT Empty
MesajSubiect: Re: DESPRE RISPOLEPT   DESPRE RISPOLEPT I_icon_minitimeDum 31 Ian 2016 - 21:30

Aceasi problema am avut-o si eu,dar la gradi si legata de carucior.In fine...alta poveste.Poate trebuie intervenit terapeutic,nu medicamentos.Poate Rispolept nu i se potriveste.Daca mai face terapie discuta cu terapeutii.Cere o parere si la ele.
Sus In jos
monica1968




Mesaje : 365
Data de inscriere : 05/10/2011
Localizare : Bucuresti

DESPRE RISPOLEPT Empty
MesajSubiect: Re: DESPRE RISPOLEPT   DESPRE RISPOLEPT I_icon_minitimeLun 1 Feb 2016 - 13:28

De la terapeut,   cu straterra il facusem bomba cu ceas, nu se mai inbtelegeau cu el. Cu Rispolept, uite ca dupa a 4-a seara de administrare eu nu vad ceva pozitiv. I l-am dat azi la 21.15, si in loc sa-l linisteasca, a inceput sa sara in pat , sa rada prosteste din amintiri si am vazut ca era , dupa ochi, putin somnoros. deci eu nu inteleg cum naiba linisteste medicamentul asta...., despre atentie... nici vorba... fata de straterrra care  pe partea atentiei si al coerentei frazelor era minunat, am avut o revelatie...
Faza grea e ca nici nu merge la scoala ca nu I-am gasit o scoala unde sa mearga din 15 februarie, sunt disperata... si nu am denude afla cum e la scoala....

Incerc sa scot zaharul , poate il mai linisteste putin... desi e foarte greu
Sus In jos
ani

ani


Mesaje : 703
Data nasterii : 28/02/1981
Data de inscriere : 01/08/2010
Varsta : 43
Localizare : bucuresti

DESPRE RISPOLEPT Empty
MesajSubiect: Re: DESPRE RISPOLEPT   DESPRE RISPOLEPT I_icon_minitimeLun 1 Feb 2016 - 21:07

Daca simti ca nu merge Rispolept,scoate-l.Incearca Passiflora,tei argintiu,biendormir,ceva homeopat.Eu am scos toata medicatia din 2010,intervin doar in situatii limita cu Rispolept.La fii-miu asta merge.Stratera nu a functionat,nu am vazut nimic.Din contra,dupa ce am scos medicatia i s-a limpezit privirea si progresele au fost mari.E mult mai prezent,mai linistit.
Sus In jos
Continut sponsorizat





DESPRE RISPOLEPT Empty
MesajSubiect: Re: DESPRE RISPOLEPT   DESPRE RISPOLEPT I_icon_minitime

Sus In jos
 
DESPRE RISPOLEPT
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» despre Risaturn si Tonotil
» DESPRE...PUBERTATE
» Despre Acatiste.
» despre tonotil
» despre Sf.Maslu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Clinica virtuala :: Diagnostic si tratament.-
Mergi direct la: