Copii cu autism
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 tratament ptr "vaccin"

In jos 
+3
anasperanta
ani
iulia
7 participanți
AutorMesaj
iulia




Mesaje : 506
Data nasterii : 10/07/1967
Data de inscriere : 20/09/2010
Varsta : 56
Localizare : ORADEA

tratament ptr "vaccin" Empty
MesajSubiect: tratament ptr "vaccin"   tratament ptr "vaccin" I_icon_minitimeLun 29 Noi 2010 - 3:03

Pentru cei care nu au incotro si trebuie sa isi vaccineze copii .....efectele negative se pot contracara cu:

- Antivaccinul in dilutie homeopata de CH 200 - 3 zile inainte de vaccinare 2 gr / zi
si 3 zile dupa vaccinare 2 gr./zi ( daca sunt granule mari)

+ Thuja Ch 200 ( de preferinta , daca nu CH 30 ) 3 zile inainte de vaccinare 2 gr./zi si 3 zile dupa
vaccinare 2 gr/zi

Daca apar reactii adverse nedorite : febra, brat amortit...sau altele atunci durata de dupa vaccin
va fi de 10 zile in loc de trei cu ambele remedii - vaccin + Thuja.

..la rec. medicilor olandezi.
Sus In jos
ani

ani


Mesaje : 703
Data nasterii : 28/02/1981
Data de inscriere : 01/08/2010
Varsta : 43
Localizare : bucuresti

tratament ptr "vaccin" Empty
MesajSubiect: tratament ptr "vaccin"   tratament ptr "vaccin" I_icon_minitimeLun 29 Noi 2010 - 5:28

Multumim Iulia.Eu de doi ani ma tot codesc sa nu-i fac un vaccin lui Cris si pana acum am reusit.Dar e bine de stiut. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
anasperanta
Admin
anasperanta


Mesaje : 679
Data nasterii : 18/06/1974
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 49

tratament ptr "vaccin" Empty
MesajSubiect: Re: tratament ptr "vaccin"   tratament ptr "vaccin" I_icon_minitimeLun 14 Mar 2011 - 5:44

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
https://autism.forumgratuit.ro
iulia




Mesaje : 506
Data nasterii : 10/07/1967
Data de inscriere : 20/09/2010
Varsta : 56
Localizare : ORADEA

tratament ptr "vaccin" Empty
MesajSubiect: Re: tratament ptr "vaccin"   tratament ptr "vaccin" I_icon_minitimeMar 15 Mar 2011 - 2:24

Super treaba..cu argila, stiam ca e tare, dar nu ma gandeam ca poateface si asa ceva ( sa absoarba!!!). [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
nicolae47




Mesaje : 2
Data de inscriere : 23/05/2012

tratament ptr "vaccin" Empty
MesajSubiect: AJUTOR ...URGENT...   tratament ptr "vaccin" I_icon_minitimeMar 29 Mai 2012 - 12:42

Buna seara,
va rog din suflet sa-mi spuneti unde pot gasi o fiola de vaccin TRIMOVAX...sunt o mamica disperata ...am nevoie urgent pentru a prepara un antidot la acest vaccin nenorocit.Am aflat ca in tara nu se mai foloseste de 2 ani...daca are cineva rog sa ma ajute...chiar si expirat.
Cu stima si multumiri anticipate.
Sus In jos
STANCU NICOLETA




Mesaje : 4
Data nasterii : 02/10/1974
Data de inscriere : 28/06/2013
Varsta : 49
Localizare : ALEXANDRIA, TELEORMAN

tratament ptr "vaccin" Empty
MesajSubiect: Re: tratament ptr "vaccin"   tratament ptr "vaccin" I_icon_minitimeDum 30 Iun 2013 - 22:46

A[ gasit TRIMOVAX? Eu cred ca tot raul baiatului meu se datoreaza de la acesta . As fi curioasa sa aflu daca ai rezolvat ceva. Multa sanatate.
Sus In jos
angela

angela


Mesaje : 485
Data de inscriere : 01/08/2010

tratament ptr "vaccin" Empty
MesajSubiect: Re: tratament ptr "vaccin"   tratament ptr "vaccin" I_icon_minitimeLun 1 Iul 2013 - 3:54

noi luam de vreo 4 ani de zile antivaccinul trimovax dar sub forma homeopata
la primele 3 administrari avea reactii urate la el dar dupa a 5 a administrare deja nu mai are nici un fel de reactie
Sus In jos
STANCU NICOLETA




Mesaje : 4
Data nasterii : 02/10/1974
Data de inscriere : 28/06/2013
Varsta : 49
Localizare : ALEXANDRIA, TELEORMAN

tratament ptr "vaccin" Empty
MesajSubiect: Re: tratament ptr "vaccin"   tratament ptr "vaccin" I_icon_minitimeMar 2 Iul 2013 - 1:38

Si vedeti  schimbari in comportament? Tratamentul vi l a recomandat dl dr. Naghiu?
Sus In jos
angela

angela


Mesaje : 485
Data de inscriere : 01/08/2010

tratament ptr "vaccin" Empty
MesajSubiect: Re: tratament ptr "vaccin"   tratament ptr "vaccin" I_icon_minitimeJoi 4 Iul 2013 - 3:34

da,la el in tratament suntem de aproxim. 3-4 ani. nici eu nu mai stiu
la el in buc facem si terapie de cate ori ne permite bugetul (serii de cate 3-4 sapt)
asa  poate vedea reactiile fetitei la anumite remedii
da,sunt schimbarii mari de comportament
Sus In jos
beddyz22

beddyz22


Mesaje : 87
Data nasterii : 08/10/1984
Data de inscriere : 03/04/2012
Varsta : 39
Localizare : Oradea

tratament ptr "vaccin" Empty
MesajSubiect: Re: tratament ptr "vaccin"   tratament ptr "vaccin" I_icon_minitimeJoi 4 Iul 2013 - 10:04

Si noi suntem pacientii lUi Dr.Naghiu de 6 luni,putin mai tarziu am inceput sa facem si aba.Dar pot spune ca deja inainte de terapie a fost efecte,a inceput sa ne pupa ,sa ne imbratiseze,etc.Iar combinat cu terapia Aba se vad imbunatatiri in fiecare saptamani.
Sus In jos
Continut sponsorizat





tratament ptr "vaccin" Empty
MesajSubiect: Re: tratament ptr "vaccin"   tratament ptr "vaccin" I_icon_minitime

Sus In jos
 
tratament ptr "vaccin"
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ce tratament sa ii dau copilului meu ?
» ce tratament sa ii dau copilului meu ?
» IMMUNOCAL - tratament
» Tratament pentru stimularea vorbirii
» Baza legala pt donatii pentru terapie si tratament

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Clinica virtuala :: Diagnostic si tratament.-
Mergi direct la: