Copii cu autism
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 IMUNITATEA copiilor

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




IMUNITATEA copiilor Empty
MesajSubiect: IMUNITATEA copiilor   IMUNITATEA copiilor I_icon_minitimeLun 2 Mai 2011 - 0:38

AM TOT INTREBAT de acest lucru dar nu mi sa oferit inca un raspuns intocmai p placul meu...bebelusul meu care are 3 luni si jumatate a racit de 2 ori pana acum si sincer nu mi se pare firesc acest lucru mai ales ca ai dau san si ar trebuii sa-l fereasca cat de cat de raceli IMUNITATEA copiilor 627692 NU STIU SIGUR DACA ASTA ARE VREO LEGATURA cu faptul ca eu NU L-AM VACCINAT pe bebe dar as vrea sa incep sa-i dau ceva care sa-i dezvolte IMUNITATEA si anume ceva cat se poate de natural si sigur...CU SCUZELE DE RIGOARE pt faptul ca mi-am permis sa scriu aici despre acest subiect dar acelasi lucru este valabil si pentru DAVID care are AUTISM si de asemeni raceste si el foarte des IMUNITATEA copiilor 800181 VA MULTUMESC MULT DE TOT IMUNITATEA copiilor 800181
Sus In jos
camel

camel


Mesaje : 946
Data de inscriere : 31/07/2010

IMUNITATEA copiilor Empty
MesajSubiect: Re: IMUNITATEA copiilor   IMUNITATEA copiilor I_icon_minitimeLun 2 Mai 2011 - 2:18

eu am mai scris la alte topicuri..ai mei au fost cazuri "disperate" din pv al racelilor..numai grave si pe termen lung, minim 3 sapt, 2 zile sanatosi, apoi o luam de la capat
cu homeopate am rezolvat problema
acum deja baiatul de 4 ani nu a mai luat antibiotice deloc, iar fetita cam de 2 ani jumate, nu a mai luat antibiotice
am ajuns sa-i scot iarna in orice vant, ger, umezeala (imbracati adecvat bineinteles) si nu mai au nimic
racesc si acum de 2-3 ori pe iarna, dar asa gen guturai, trece in max 6-7 zile doar cu sirop imunorezistan junior sau cu coughend cand au tuse
nu iti dau exact ce remedii au folosit, tocmai fiindca am doi copii si am vazut ca schema lor de imunizare a fost diferita, in functie de copil si simptome, deci in mod sigur ce le-a folosit lor, nu e neaparat bun si pt altul pe deplin


in mod sigur pot sa afirm ca remediile homeopate le-au crescut imunitatea, caci a fost o diferenta uriasa de la starea dinainte la starea de dupa, fara a folosi in acest sens nimic altceva (nici medicatie de la medicul de familie, nici aerosoli, nici cure in salina..)


Ultima editare efectuata de catre camel in Lun 2 Mai 2011 - 6:23, editata de 1 ori
Sus In jos
ani

ani


Mesaje : 703
Data nasterii : 28/02/1981
Data de inscriere : 01/08/2010
Varsta : 43
Localizare : bucuresti

IMUNITATEA copiilor Empty
MesajSubiect: Re: IMUNITATEA copiilor   IMUNITATEA copiilor I_icon_minitimeLun 2 Mai 2011 - 3:24

Spuneai ca vei merge la Naghiu curand asa ca-l poti intreba pe el.Nu te costa nimic in plus(si eu am intrebat pt Cris) si e mai in masura decat noi sa-ti recomande ceva pt imunizare,in special ca bebe e mic-mic.
Sus In jos
gabi.b
Admin
gabi.b


Mesaje : 1246
Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 54
Localizare : ORADEA

IMUNITATEA copiilor Empty
MesajSubiect: Re: IMUNITATEA copiilor   IMUNITATEA copiilor I_icon_minitimeMar 4 Oct 2011 - 1:54

Dragi mamici , recomand pentru imunitate acest produs naturist , facut special pentru copii . Eu am de gand sa comand pentru amadoi copiii :

http://remediinaturale.ro/100,0,afectiuni-endocrine.html?p=productsMore&iProduct=456
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
nico_30

nico_30


Mesaje : 272
Data nasterii : 29/10/1980
Data de inscriere : 21/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Galati

IMUNITATEA copiilor Empty
MesajSubiect: Re: IMUNITATEA copiilor   IMUNITATEA copiilor I_icon_minitimeMar 4 Oct 2011 - 14:52

Eu le-am facut pana acum 2 cure de oua de prepelita ( nu stiu la bebe cum si daca se poate da, dar poti gasi usor informatii pe net), pot sa-ti spun ca a avut efect imediat, e extraordinara si in perioadele de crestere si am observat ca si pe Cosmin l-a ajutat destul de mult....Chiar daca e mai dificil de administrat , e naturala si are efecte multiple nu numai pt imunitate....Le dau 30 de zile in fiecare dimineata, pe stomacul gol , 2-3 galbenusuri amestecate bine in cateva linguri de lapte caldut si miere....Fetei ii dau 3 si il bea din cana, baiatului ii dau 2 ( cu seringa), s-au obsnuit doar ca dureaza putin pana separi bine albusul de galbenus...Le faci cam 3 cure pe an si gata....Important este sa ai rabdare sa te " tii" de ea...Uite ce m-a convins si pe mine :

Efectul tamaduitor al oualelor de prepelita este dovedit dupa zeci de ani decercetari de catre medici din diverse tari.In urma cercetarilor si a experimentarilor in clinici si sanatorii s-a constatat ca fata de oul de gaina, celde prepelita contine:de 5 ori mai mult fosfor, de7.5 ori mai mult fier , de 6 ori mai multa vitaminaB1, de 15 ori mai multa vitamina B2 , intregul complex de vitamie A, B, D3, E plus calciu, zinc, sulf si potasiu.
Oul de prepelita revitalizeaza organismul uman de orice virsta, regleaza si imbunatateste activitatea aparatului circulator, a digestiei, amelioreaza respiratia si functia reproductiva, actioneaza pozitiv asupra creierului, asupra sistemului limfatic si al celui imunologic.Ouale de prepelita se folosesc benefic in perioada pre si post natala ca si dupa interventii chirurgicale si radioterapii.Formeaza neuronii din sistemul nervos central la copii si intirzie procesul degenerativ de imbatrinire.
Se utilizeaza pentru tratamentul: hipertensiunii arteriale, ulcer, tulburari digestive, conjuctivite,urticarii,tuse convulsiva,catalizarea procesului de dezvoltare a copiilor, dizolva depunerile de colesterol , previne arteroscleroza, regenereaza sisitemul nervos, Tbc, afectiuni hepetice , afectiuni renele, diabet, alergii, astm bronsic, anemie impotenta, guta, migrene, neurastenie, obezitate.
Sus In jos
http://euluptcuautismul-tupotisamajuti.blogspot.com/
alinutza




Mesaje : 241
Data nasterii : 12/01/1972
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 52
Localizare : PLOIESTI

IMUNITATEA copiilor Empty
MesajSubiect: Re: IMUNITATEA copiilor   IMUNITATEA copiilor I_icon_minitimeMar 4 Oct 2011 - 22:52

Nico, de ce separi galbenusul de albus, sa inteleg ca nu le dai pe amandoua?
Si eu i-am facut luna trecuta prima cura lui Vladut si i-am dat 3 oua dimineata pe stomacul gol amestecate cu miere, efectiv le bea din cana ca au gust bun. Ce am observat este faptul ca a inceput sa manance mai bine si sunt hotarata sa-i fac in continuare cure cu oua mai ales ca noi chiar ne-am interesat la crescatori (sotul meu se apuca si el sa creasca prepelite) si am aflat numai lucruri bune despre rezultatele curelor.
Doar ca la copii dupa o luna de oua, se fac doua luni pauza.
Important este ca ouale sa fie cat mai proapete posibil, de-o zi , doua daca se poate.
Am vazut ca se gasesc in toate supermarketurile si nu sunt exagerat de scumpe, chiar merita la efectele pe care le au asupra organismului.
Sus In jos
alinutza




Mesaje : 241
Data nasterii : 12/01/1972
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 52
Localizare : PLOIESTI

IMUNITATEA copiilor Empty
MesajSubiect: Re: IMUNITATEA copiilor   IMUNITATEA copiilor I_icon_minitimeMar 4 Oct 2011 - 22:58

Vreau sa va mai scriu despre un remediu naturist foarte la indemana si mult mai bun decat orice produs din farmaciile naturiste. Eu fac un amestec din catina mixata cu blenderul cu miere, umplu un borcan pe care il tin la frigider si ii dau dimineata pe stomacul gol o lingurita. Catina se poate tine peste iarna in pungute mici la congelator si dezgheti doar cat ai nevoie. Catina este cea mai bogata sursa de vitamina C.


http://www.apropo.ro/news/util/catina-cel-mai-puternic-antioxidant-al-organismului-5118085
Sus In jos
nico_30

nico_30


Mesaje : 272
Data nasterii : 29/10/1980
Data de inscriere : 21/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Galati

IMUNITATEA copiilor Empty
MesajSubiect: Re: IMUNITATEA copiilor   IMUNITATEA copiilor I_icon_minitimeMier 5 Oct 2011 - 3:11

Da Alinutza, separ albusul fiindca in galbenus se afla " esenta", mai important este sa reuseasca sa-l bea....Si eu cred ca este foarte, foarte buna aceasta cura cu oua de prepelita la copii si voi contnua cu siguranta.....Am sa incerc neaparat si retea ta cu catina, sunt PRO naturiste, dar nu siropuri asa zis " naturale" ci exact genul acesta de abordare, de mai sus......PupiciIMUNITATEA copiilor 800181
Sus In jos
http://euluptcuautismul-tupotisamajuti.blogspot.com/
camel

camel


Mesaje : 946
Data de inscriere : 31/07/2010

IMUNITATEA copiilor Empty
MesajSubiect: Re: IMUNITATEA copiilor   IMUNITATEA copiilor I_icon_minitimeVin 28 Oct 2011 - 10:44

din mai multe surse am tot primit sugestia cu catina maruntita in blender si amestecata cu miere...in sfarsit am gasit intr-o piata la noi (piata cetate..pt oradeni)..cam scumpa ce e drept..30 ron/kg...miere am avut, de maine incep sa le administrez...

vedeti aici mai multe despre catina

http://www.apropo.ro/news/util/catina-cel-mai-puternic-antioxidant-al-organismului-5118085

are vitamine A, C, complexul B, E, P, K, F si microelemente precum fosfor, potasiu, magneziu, calciu, fier si sodiu. Catina este bogata si in beta-caroten (mai mult decat contine morcovul), dar si pectine, zaharuri, aminoacizi esentiali si acizi grasi esentiali.
Sus In jos
Continut sponsorizat





IMUNITATEA copiilor Empty
MesajSubiect: Re: IMUNITATEA copiilor   IMUNITATEA copiilor I_icon_minitime

Sus In jos
 
IMUNITATEA copiilor
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Voi cum dati medicamentele copiilor?
» Autismul....sau mai bine zis ce simte o persoana cu autism?
» Media si drepturile copiilor
» programul MOL pentru sanatatea copiilor
» Softuri pe tableta, utile in terapia copiilor cu TSA !

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Sa ne cunoastem. :: Jurnalul copilului meu. :: Intrebari necesare pentru copil.-
Mergi direct la: