Copii cu autism
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Voi cum dati medicamentele copiilor?

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
roxanaDI




Mesaje : 5
Data de inscriere : 28/11/2012
Localizare : Atlanta,USA

Voi cum dati medicamentele copiilor? Empty
MesajSubiect: Voi cum dati medicamentele copiilor?   Voi cum dati medicamentele copiilor? I_icon_minitimeMier 28 Noi 2012 - 21:41

Fetita mea, Anca ar trebui sa ia in fiecare zi un supliment alimentar, nou aparut pe piata, sub forma de capsule. Am incercat sa desfac capsulele si sa le pun in diverse: suc sau sirop concentrat, lapte cu ciocolata.....cum simte gustul ciudat refuza categoric! Daca o fortez si inghite pana la urma, vomita imediat. As incerca sa nu mai desfac capsulele (trebuie sa ia 2 in fiecare dimineata) si sa i le dau asa, dar nu a mai inghitit niciodata pastile si imi este frica ca se ineaca. Voi cum procedati? Roxana
Sus In jos
gabi.b
Admin
gabi.b


Mesaje : 1246
Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 54
Localizare : ORADEA

Voi cum dati medicamentele copiilor? Empty
MesajSubiect: Re: Voi cum dati medicamentele copiilor?   Voi cum dati medicamentele copiilor? I_icon_minitimeMier 28 Noi 2012 - 21:54

Cati ani are Anca? Daca e prea mica e normal ca nu le poate inghiti...Ai incercat sa amesteci capsula in iaurt de fructe?
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
angela

angela


Mesaje : 485
Data de inscriere : 01/08/2010

Voi cum dati medicamentele copiilor? Empty
MesajSubiect: Re: Voi cum dati medicamentele copiilor?   Voi cum dati medicamentele copiilor? I_icon_minitimeJoi 29 Noi 2012 - 4:54

ce fel de supliment alimentar?
de obicei se gasesc si sub forma masticabila sau sirop la alte firme producatoare de suplimente
Sus In jos
craciun2011




Mesaje : 57
Data de inscriere : 13/12/2011

Voi cum dati medicamentele copiilor? Empty
MesajSubiect: Re: Voi cum dati medicamentele copiilor?   Voi cum dati medicamentele copiilor? I_icon_minitimeSam 1 Dec 2012 - 13:50

O pun pe spate deschide gura si i-o dau direct pe gat-eventual cu suc recompensa. Tu-i vezi omusorul esti chiar langa ea, inghiti in fata ei ca sa te imite repede. Mai demult incercam in suc, era cam nasol..
Sus In jos
Continut sponsorizat





Voi cum dati medicamentele copiilor? Empty
MesajSubiect: Re: Voi cum dati medicamentele copiilor?   Voi cum dati medicamentele copiilor? I_icon_minitime

Sus In jos
 
Voi cum dati medicamentele copiilor?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» IMUNITATEA copiilor
» Autismul....sau mai bine zis ce simte o persoana cu autism?
» Media si drepturile copiilor
» programul MOL pentru sanatatea copiilor
» Softuri pe tableta, utile in terapia copiilor cu TSA !

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Sa ne cunoastem. :: Jurnalul copilului meu. :: Intrebari necesare pentru copil.-
Mergi direct la: