Copii cu autism
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 SCOALA SI SPORTUL

In jos 
AutorMesaj
monica1968




Mesaje : 365
Data de inscriere : 05/10/2011
Localizare : Bucuresti

SCOALA SI SPORTUL Empty
MesajSubiect: SCOALA SI SPORTUL   SCOALA SI SPORTUL I_icon_minitimeVin 20 Noi 2015 - 5:27

buna, nu am mai vizitat demult acest site... Noi am ajuns anul acesta la scoala la pregatitoare si din pacate am nimerit si clasa cu copii cu deficient de comportament  si o invatatoare slaba... L-am dus fara insotitor caci de la grupa mare n-a mai fost insotit, dar iata ca , din cauza unor pusti   rai, cu tulburari grave de comportament, l-au dat peste cap pe copilul meu. Invatatoarea refuza sa ma primeasca ca si insotitor la scoala,pe mine , nu intervine in cazuri conflictuale ,  noi ne-am oferit ca parinti sa stam pe rand sa  tinem disciplina  din clasa caci sunt mai multi baieti insdisciplinati in clasa si pt ca am solicitat mutarea la o alta clasa , copilul a fost luat in vizor...
Concluzia, la prima ora de sport din sala de sport mi s-a cerut insotitor caci copilul tipa ...  ce-I drept noi cu sportul si cu mingea.. stam prost de tot in sensul ca nu se coordoneaza si nici nu-I place sportul in general..

Daca v-ati mai confruntat  cu problem cu sportul in scoala, cum le-ati depasit ? Va  multumesc SCOALA SI SPORTUL 643705
Sus In jos
 
SCOALA SI SPORTUL
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Sa vorbim despre ..gradinita , scoala si integrare
» Insotitor scoala
» Actionare in instanta scoala
» INSOTITOR SCOALA BUCURESTI
» COPIII CU AUTISM MERG LA SCOALA

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Clinica virtuala :: Terapii :: Schimb de experienta.-
Mergi direct la: